Kalendář akcí v Dešenicích a okolí

Akce - Nýrsko a okolí - během týdne

24.05.24 , 18:00Nýrsko a okolí - Areál pod sjezdovkou
Nýrská kvízová liga – 2.kolo
Další kolo Nýrské kvízové ligy. Chcete si vyzkoušet atmosféru soutěžení a zábavy bez závazků? Přijďte se zúčastnit druhého kola Nýrské Kvízové Ligy, kdokoliv z řad veřejnosti je srdečně vítán. Vstupné 100,-/osobu na místě.
Po úspěšném zahájení prvního kola se Nýrská kvízová liga vrací s druhým kolem v Areálu pod sjezdovkou, které slibuje ještě větší vzrušení a soutěživého ducha! Po úvodním zápase plném intenzity a znalostních výzev se týmy připravují na další setkání plné zábavy a dobrodružství.

Účastníci mohou očekávat další soubor fascinujících otázek, které pokryjí širokou škálu témat z různých oborů lidské činnosti. Moderátorka opět povede večer plný soutěže a zábavy.

A pozor! Tentokrát se mimo ligu může zúčastnit každý a vyzkoušet si kvíz sám pro sebe.
(Zapsal: Nýrsko ŽIJE, 04.05.24)
26.05.24 , 18:00Dešenice a okolí - DEŠENICE - kostel sv. Mikuláše
EVROPSKÝ FESTIVAL DUCHOVNÍ HUDBY - ŠUMAVA - BAYERISCHER WALD 2024
KLARINETOVÝ SOUBOR PRACHATICE - Koncert v rámci EFDH 2024
Klarinetový soubor Prachatice vznikl 6. října 2006 v jihočeském městě Prachatice. Jedná se o komorní, pětičlenný hudební soubor, který se poměrně brzy po svém založení zařadil do kulturního povědomí města. Členy souboru Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a Petra Sovová. Za svou krátkou existenci odehrál na dvě stě padesát vystoupení na mnoha místech České republiky a v zahraničí (Švédsko, Belgie, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Itálie, San Marino.). Je držitelem čtyřiadvaceti zlatých a třech stříbrných ocenění z evropských hudebních festivalů (v letech 2011–2021), ceny Grand Prix z Polska a Titulu druhý Laureát festivalu FestArt v Rakousku. Dvakrát se také zúčastnil festivalu Wind of Music ve švédském Jönköpingu (2009 a 2010) a mezinárodního festivalu Deutsches Musikfest 2013. V České republice si přivezl Cenu diváků za nejúspěšnější soubor Přehlídky komorních souborů 2009. v Nových Hradech. Zúčastňuje se pravidelně vernisáží výtvarných umělců, zahajuje významné události a tyto akce hudebně dokresluje. Repertoárově je Klarinetový soubor Prachatice všestranný interpretuje skladby klasicismu, romantismu, hudby 20. století, swingu, úpravy filmové a muzikálové hudby až k jazzově laděným skladbám. Úzce spolupracuje s hudebním skladatelem a pedagogem Františkem Jančíkem. Na svém kontě má sedm hudebních CD.
(Zapsal: Helena Aschenbrennerová, 14.05.24)
Výše uvedené akce jsou výpisem z regionální databáze akcí na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ www.sumavanet.cz/akce

Informace mají pouze orientační charakter, provozovatelé těchto stránek neručí za jejich správnost, obsah či úplnost.

Pořádáte zajímavé akce a chcete výrazně zvýšit jejich propagaci?
 Zapisujte akce zdarma na www.sumavanet.cz/akce
Pokud pořádáte akci a plánujete termín, můžete si zde také ověřit, zda nedochází k termínové kolizi s jinou akcí.

V případě zájmu o zvýšenou propagaci akce nás kontaktujte na info@sumavanet.cz