SK NORTON Milence

Historie klubu:

Sportovní klub Norton Milence byl založen 6.4. 1998. Před zákládajícímu členy stál nelehký úkol přetvořit louku pod kulturním domem v Milencích na hřiště pro malou kopanou. Nesnadné se podařilo a v Milencích se začala hrát malá kopaná. V průběhu 10 let se většina členů klubu vyměnila, nadšení ale nevyprchalo a tak s přispěním místních obyvatel a místních firem a spoustě brigádnických hodin členů doznal areál klubu výrazných změn. Kolem hřiště bylo vybudováno oplocení, rekonstrukcí chátrající kolny vznikla nová klubovna se zastřešenou terasou, pro diváky byla instalována tribuna, v okolí pak byly vysázeny dřeviny. Uvedené úpravy však nejsou konečné, takže se diváci mohou těšit na další zkvalitnění zdejšího areálu.

Příjemné zázemí klubu a jeho sportovní úspěchy jsou lákadlem i pro diváky. SK Norton se tak může pochlubit nejvyššími návštěvami v rámci celé ligy.

Klatovská liga v malé kopané:

Klatovská ligy v malé kopané byla založena v roce 1997, SK Norton Milence vstoupil do jejího 2. ročníku a v konkurenci 16 týmů vybojoval 2. místo. Od roku 1999 je liga rozdělena na 1. a 2. ligu. Klub ve své historii nikdy nesestoupil do druhé ligy a v historické tabulce Klatovské ligy je po 11. odehraných ročnících na 2. místě. Největších úspěchů klub dosáhl v letech 2005 a 2006 kdy se stal celkovým vítězem 1 ligy s právem účasti na Mistrovství České republiky v malé kopané.

V roce 2006 se klub zúčastnil MČR v Jihlavě a až poslední zápas základní skupiny rozhodl o tom, že Norton nepostoupil do dalších bojů. Ani druhé vystoupení klubu na MČR, tentokráte pořádaného v Pardubicích neskončilo postupem ze základní skupiny, přesto v doprovodné soutěži ve střelbě pokutových kopů se SK Norton umístil na 4. příčce.

Memoriál Josefa Staňka:

Od roku 2005 pořádá SK Norton Milence turnaj v malé kopané, který nese jméno zákládajícího člena klubu. Turnaj se koná vždy v červenci a v jeho krátké historii se stal velmi populární. Třetího ročníku v roce 2007 se účastnilo 20 týmů a sledovalo jej na 200 diváků.

SK Norton Milence:

  • Založen 6.4.1998
  • Barvy klubu jsou zelená a žlutá
  • Umístění v 1. lize malé kopané:
    - vítěz 1. ligy (r.2005, r.2006)
    - 2.místo (r.1998, r.1999, r.2004)
    - 3.místo (r.2007)
  • Účast na MČR v malé kopané (r.2006, r.2007)

Celá historie Klatovské ligy, včetně výsledků SK Norton Milence jsou k nahlédnutí na adrese http://www.afl.cab.cz/

Text: Ing. David Kratejl